بیت کوین

بیت کوین چیست؟ اولین سوالی که در حوزه رمزارز ها به ذهن خطور میکند

بیت کوین چیست ؟

بیت کوین اولین ارز دیجیتال دنیا میباشد که آن را پادشاه رمزارزها مینامند . 

بیت کوین اولین رمز ارز جهان با  هویت سازنده  ای نامعلوم است، عده ای بر این باورند که در سال ۲۰۰۷ ساتوشی ناکاماتو کار خود را بر روی بیت کوین آغاز کرده و در سال ۲۰۰۸ این رمزارز تحت عنوان مقاله‌ای با نام “بیت‌کوین؛ سیستم پول الکترونیکی همتا به همتا” معرفی شد و با راه اندازی سایت bitcoin.org به کاربران این امکان را داد تا بتوانند به صورت ناشناس بیت کوین دریافت کنند .

اولین تراکنش ثبت شده برای بیت کوین توسط خود ساتوشی به هال فیلی بوده که وی یک توسعه دهنده ارزهای رمز نگاری شده است . 

امروزه میزان اعتماد مردم به ارزهای دیجیتال بیشتر شده و میتوان با آن هزینه کالا و یا خدمات خود را در سرتاسر جهان به راحتی پرداخت کنید ،روی آن سرمایه گذاری کنید و یا برای جا به جایی های ایمن از آن استفاده کنید .

تمام این مسایل باعث شد تا مردم روی خوش به پادشاه رمزارزها نشان دهند و بیت کوین نظر بیشتری را به خود جذب کند . 

 

روند رشد قیمتی

پایین ترین قیمتی که بیت کوین تا به حال داشته اکتبر ۲۰۱۰ میباشد که به یک سنت رسید و هرگز به آن قیمت بر نگشت و تا پایان همان سال خود را به ۳۰سنت رساند؛ سپس تا آخر سال ۲۰۱۱ با رشد ۱۵۰۰۰% توانست خود را به ۳۰ دلار برساند . 

این روند رو به رشد، قیمت بیت را در سال ۲۰۱۳ به ۱۱۰۰دلار رساند و در ادامه آن در دسامبر ۲۰۱۷ به قیمت رویایی ۱۹۸۰۰ دلار رسید که تا به امروز دیگر نتوانسته خود را به آن قیمت برساند . 

بیت کوین فراز و نشیب های بسیاری را تجربه کرده ولی در نهایت ثابت کرده است میتواند اندوخته ای ایمن باشد . 

در حال حاضر روزانه نزدیک به ۱۷ میلیارد دلار از مبادلات بازار های جهانی تحت سلطه این رمز ارز میباشد که بازار مناسبی را برای تریدر های این حوزه پدید آورده است .

با اینکه خالق بیت کوین ساتوشی میباشد اما هیچ کس مالک شبکه نیست و روی آن کنترلی ندارد بلکه این شبکه روی بلاک های فراوانی در حال فعالیت میباشد . 

از مزایای این رمز ارز در دسترس بودن آن میباشد که در هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز قابلیت ارسال و دریافت را با سرعت بالا و کارمزدی پایین دارا میباشد و شما میتواند کارمزد پرداختی را به انتخاب خودتان بیشتر کنید تا به انتقال خود سرعت ببخشید؛ تراکنش ها اصولا در چند ثانیه انجام میشود و تایید آن با توجه به کارمزد تراکنش، دقایقی پس از انجام شروع میشود.

اگر به سرمایه گذاری در این حوزه علاقه مند میباشد بهتر است بدانید روش تبدیل پول به بیت کوین با روش های معمول بانک ها متفاوت میباشد و حتما باید قبل از هر اقدامی وقت بگذارید و دانش آن را کسب کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید، نگهداری و انتقال بیت کوین و سایر رمز ارزها به پیج آکادمی مراجعه نمایید .

مسعود مهدی نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
چه کمکی از ما برمیاد؟
سلام
اگر سوالی دارید، اینجا مطرح کنید